کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزیدآباد

کاروانسرای ابوزید آباد

تماس با ما جهت رزرو:    

 

از بیشمار کاروانسرای تاریخی در بیابان های ایران تنها چند نمونه معدود هنوز کارکرد اصلی شان را به عنوان مکان های اقامتی حفظ کرده اند. کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد یکی از همین بناهای تاریخی است. این یادگار کهن در طی چهار قرنی که از عمر آن می گذرد مسافران بسیاری را در روزهای سوزان و شب های سرد کویر پناه داده است. لشکریان خسته از کارزار و جور امیران، بازرگانان دوره گرد و زائران نستوه که بانگ جرس و آوای چاووش دلهاشان را با شوق رسیدن به کعبه و شامات روشن می کرد، همه با دیدن کاروانسرا به یک چیز می اندیشیدند: مأمن، خانه. و چه خوب که این خانه هنوز باپرجا است! این اثر تاریخی ارزشمند به مدت چندین سال به دست فراموشی سپرده شده بود و دیگر به جز چوپانان و گله هاشان کسی در آن منزل نمی کرد. اوضاع بر همین قرار بود تا اینکه به همت مردم منطقه و مسولین، کاروانسرای ابوزیدآباد در فهرست آثار ملی ثبت شد و عملیات مرمت و مقاوم سازی بر روی آن آغاز شد. پس از اتمام مراحل مرمت و بازسازی، درهای کاروانسرای ابوزیدآباد تحت نام جدیدش، هتل ابروز به روی مهمانان داخلی و خارجی گشوده شد. شکوه خارق العاده بنا و وجود امکانات عالی، اقامت در کاروانسرای ابوزید آباد را تبدیل به تجربه ای لذت بخش کرده است و بسیاری از تورهای مسافرتی از دور و نزدیک هتل ابروز را برای اقامت کویری خود انتخاب می کنند. کاروانسرای شاه عباسی ابوزیدآباد شامل 29 اتاق با ظرفیت های متنوع است. سعی شده است در تجهیز و تزئین اتاق ها هیچگونه آسیبی به بنا وارد نشود و اصالت آن کاملاً حفظ شود. به همین منظور در دکوراسیون داخلی و چیدمان اتاق ها از فرش های دستباف و رختخواب های سنتی با الیاف طبیعی استفاده شده و ابزار مدرنی همچون اینترنت پرسرعت، رادیو و تلویزیون در اتاق ها وجود ندارد. البته مهمانان می توانند در صورت نیاز از اینترنت تلفن همراهشان استفاده کنند. رستوران سنتی هتل ابروزبا ظرفیت بیش از پانصد نفردر محیطی زیبا و با غذاهای متنوع آماده پذیرایی از میهمانان هتل و همچنین برگزاری مجالس خانوادگی است. همچنین درهتل ابروز بخش هایی همچون حمام سنتی، شربت خانه و فروشگاه صنایع دستی دستی درنظر گرفته شده اند که به زودی آماده سرویس دهی می شوند.

 

 

کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد

تور کاشان

اسم کاشان در ذهن هر ایرانی عطر و طعم دل انگیز گلاب وشکوه بناهای تاریخی سترگ آن را برمی انگیزد. تور کاشان در کنار تورهای اصفهان، شیراز و یزد از پرطرفدارترین تورهای گردشگری ایران محسوب می شوند. تورهای کاشان ، پایتخت نشینان را به دیدار خانه های قدیمی دل ربا و باغ های سبز و آباد کاشان همچون باغ فین و روستای تاریخی ابیانه می برند. تورهایی که از تهران راهی کاشان می شوند اغلب دو روزه اند و در کنار سیاحت شهر و روستا گذارشان به سرزمین های کویری اطراف کاشان نیز می رسد. نمی توان از کویر سخن گفت و یادی از کویر های پهناوری همچون مصر و ورزنه که دیار نصف جهان را احاطه کرده اند نکرد. وجود این بیابان ها در کنار کویرهای پرعظمت کاشان همچون ابوزیدآباد و مرنجاب باعث رونق هرچه بیشتر تورهای کویرگردی کاشان از اصفهان شده است.

 

کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد

تور کویر ابوزید آباد

کویر ابوزیدآباد در 38 کیلومتری شرق کاشان در استان اصفهان واقع شده است. اما برای سفر به دل کویر این اطلاعات کلی کفایت نمی کند و باید دانست که کویر ابوزیدآباد دقیقاً کجاست. برای یافتن بهترین مسیر دسترسی به کویر ابوزیدآباد نخست باید خود را به کاشان برسانید. سپس باید از روی نقشه بلوار ملاصدرا را بیابید وبه سمت شرق برانید تا وارد جاده ای شوید که شما را مستقیماً به ابوزیدآباد می رساند. کویر ابوزیدآباد در چند کیلومتری شمال شهر واقع شده است و به راحتی قابل دسترسی است. اگر تعطیلات کوتاهی پیش رو دارید و برنامه ریزی برای سفر با وسیله نقلیه شخصی از حوصله شما خارج است، گزینه ایده آل شما مسافرت با تورهای دو روزه کویر ابوزیدآباد است. اما فارغ از اینکه کدام راه را برای سفر انتخاب می کنید حتماً وسایل ضروری برای کویرگردی را همچون پوشاک مناسب، آب و کرم ضد آفتاب همراه داشته باشید.

 

کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد

تور ابیانه

روستای تاریخی ابیانه همواره به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان اصفهان و شهرستان نطنز شناخته می شود. تورهای ابیانه از شهرهای مختلف ایران همچون تهران، شیراز و اصفهان مسافران را به دیدار این روستای زیبا و تاریخی می آورند. دراین میان، تورهای ابیانه از اصفهان و کاشان به سبب نزدیکی و دسترسی راحت تر از محبوبیت بیشتری برخوردارند. قیمت تور ابیانه بسته به فصل سفر، شهرمبدا، مدت زمان تور و کیفیت اقامت تعیین می شود. اگر وقت محدودی دارید و می خواهید آخر هفته ای دلپذیر داشته باشید تور یک روزه ابیانه بهترین انتخاب است. اما اگر زمان بیشتری در اختیار دارید می توانید در غالب تورهای دو روزه ابیانه در کنار لذت بردن از بافت تاریخی و طبیعت بکر ابیانه، سری نیز به شگفتی های دشت کویر بزنید. تورهای کویر گردی کاشان اغلب کویر ابوزیدآباد و مرنجاب را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند.

 

کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد

تور کویر مرنجاب

مرنجاب یکی از شناخته شده ترین مناطق کویری ایران در 60 کیلومتری شمال شرق کاشان قرار دارد. وجود جاذبه های متعدد همچون رمل های شنی بی همتا و دریاچه عظیم نمک، سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی را در غالب تورهای متنوع به زیارت کویر پرشکوه مرنجاب می کشاند. تورهای کویرگردی در شمال و شمال غرب کشور که مقصدشان مرنجاب است اغلب گذارشان به کاشان نیز می افتد. اگر در بهار به کاشان سفر کنید می توانید علاوه بر جاذبه های تاریخی شهر در جشن گلاب گیری که سالیانه با حضور هزاران نفر از اقصی نقاط کشور برگزار می شود نیز شرکت کنید. تورهای دو روزه کویر مرنجاب از پرطرفدارترین تورهای کویرگردی کشور هستند. این تورها محدود به سیر جاذبه های کویر نمی شوند و مسافران را به دیدن کاروانسرای تاریخی مرنجاب و روستای باستانی ابیانه نیز می برند.عاشقان کویر همچنان می توانند تور کویر مرنجاب را از اصفهان آغاز کنند تا علاوه بر مرنجاب از زیبای های کویر مصر و ورزنه نیز بهره مند شوند.

 

تورهای زبان انگلیسی

مجموعه سون هاستلزتهران در سال های اخیر همواره به عنوان یکی از عناصر مهم در صنعت گردشگری کشور مطرح بوده و نقش بسزایی را در جذب توریست خارجی ایفا کرده است. در کنار اقداماتی همچون تأسیس اولین هاستل رسمی در کشور این مجموعه طرح هایی را نیز با هدف ارتقای گردشگری داخل کشور اجرا کرده است. جدید ترین این اقدامات برگزاری تورهای زبان انگلیسی در تهران است. افراد با شرکت در این تورها در کنار لذت بردن از بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی پایتخت، با قرار گرفتن در محیطی خارج از چهارچوب کلاس، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت می کنند. اجرای این تورها بر عهده افرادی است که علاوه بر تسلط بر موضوعات گردشگری، دوره های عالی دانشگاهی را نیز دررشته زبان انگلیسی گذرانده باشند. در ابتدای هر تور افراد خود را معرفی می کنند و پس از آگاهی از تاریخ و خصوصیات منحصر به فرد محل (بناهای تاریخی، جاذبه های طبیعی و ...) به گپ و گفت و گو می پردازند. تمامی مکالمه ها از جمله توضیحات راهنمای تور به زبان انگلیسی خواهد بود. تورهای زبان انگلیسی به زودی در شهرهای دیگر نیز برگزار خواهند شد.